Asortyment
Strona glówna
Szybki kontakt

Jeśli masz pytania - skontaktuj się z nami

tel.: 607 260 843
biuro@euro-med.pl

 

Znajdujesz się tutaj:   farmakologia, ekspertyzy, odchudzanie, turnusy odchudzające, noclegi, dieta, szkolenia, » Strona glówna » Lublin - żywienie dziecka w szkole

Lublin - żywienie dziecka w szkole

Szkolenie w Lublinie 27.11.2014 Casino Royale (Dom Żołnierza) ul. Żwirki i Wigury 6 godz. 13-17

   Odżywianie dzieci w  wieku szkolnym ma bardzo duże znaczenie, ponieważ decyduje o kondycji fizycznej i psychicznej dziecka. Dzieci w okresie szkolnym są najbardziej narażone na negatywne skutki nieprawidłowego odżywiania. Odpowiednia dieta powinna zapewnić prawidłowy wzrost, potrzeby energetyczne i zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne.
    Przeprowadzone badania w Województwie Lubelskim (2014 Mandryk i wsp.) nie napawają optymizmem. Prawie połowa dzieci spożywa nieprawidłowa ilość posiłków w ciągu dnia (trzy lub mniej), niecałe 20% spożywa obiad w szkole, niespełna 45% nie je w domu śniadania, 45 % dzieci nie zabiera z domu drugiego śniadania, ryby są spożywane raz w tygodniu lub rzadziej, wodę mineralną codziennie pije niespełna połowa dzieci, między posiłkami dzieci najczęściej podjadają słodycze lody i ciastka.
    Przeprowadzone badania pokazały problem sklepików szkolnych, które są głównym miejscem w którym dzieci zaopatrują się w słodycze, ciastka i napoje gazowane. W większości przypadków nad sklepikami nie jest sprawowana żadna kontrola.
   Dlatego tak ważna rolę w sprawowaniu kontroli nad żywieniem dzieci oraz kształtowaniem ich prawidłowych nawyków żywieniowych mają rodzice, opiekunowie oraz szkoła,  gdzie dzieci spędzają dużą ilość czasu.

Organizator
dr n. farm. Marcin Mandryk


Powrót

 

tel. +48 607 260 843
e-mail: biuro@euro-med.pl

Wpisz adres e-mail...
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
Zamknij